Tomy Studiów Pokonferencyjnych

Poprzednie trzy konferencje tegumentologiczne w Toruniu zaowocowały m.in. opublikowaniem tomów studiów, zawierających wyselekcjonowane artykuły uczestników wydarzenia, wzbogacone ilustracjami i tablicami. Wraz z ich anglojęzycznymi abstraktami stanowią one pierwszorzędne źródło wiedzy tegumentologicznej, prezentowanej z najróżniejszych perspektyw badawczych. Każdy z tomów jest dostępny w Wydawnictwie Uniwersyteckim w Toruniu.

Tegumentologia polska dzisiaj / Polish bookbinding studies today, redakcja / edited by Arkadiusz Wagner, Toruń 2015

Introligatorzy i ich klienci / Bookbinders and their customers, redakcja / edited by Arkadiusz Wagner, współpraca / cooperation: Iwona Imańska, Teresa Szymorowska, Toruń 2017

Zbiory polskie / Polish collections, redakcja / edited by Arkadiusz Wagner, współpraca / collaboration Danetta Ryszkowska-Mirowska, Anna Wronka, Toruń 2021

Warto nadmienić, że przy okazji III Ogólnopolskiej Konferencji Tegumentologicznej zorganizowana została wystawa opraw ze zbiorów Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu, której towarzyszył bogato ilustrowany katalog pt. Oprawy książkowe XIV – XVIII wieku w zbiorach Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu, Część I, Rzeczpospolita, Prusy, Dolny Śląsk, opracował Arkadiusz Wagner, współpraca: Beata Madajewska, Anna Mazerska,Toruń 2018. Niestety, nakład tej publikacji został już wyczerpany.