Współorganizatorzy

Cykl konferencji naukowych poświęconych oprawom książkowym zainicjowany został w 2014 roku przez Instytut Informacji Naukowej i Bibliologii UMK (od 2019 r.: Instytut Badań Informacji i Komunikacji UMK). Do współpracy nad organizacją konferencji zaproszono Bibliotekę Uniwersytecką w Toruniu, a w 2016 i 2018 roku Wojewódzką Bibliotekę Publiczną – Książnicę Kopernikańską w Toruniu.

Tym razem konferencja oraz towarzysząca jej wystawa muzealna jest owocem współpracy kilku najważniejszych instytucji naukowych i kulturalnych w Toruniu. Dzięki temu możliwe stało się nadanie jej międzynarodowego charakteru, zorganizowanie obu imprez w wyjątkowych – gotyckich – wnętrzach Ratusza Staromiejskiego, a ponadto zaprezentowanie na wystawie cymeliów introligatorstwa europejskiego ze zbiorów kilku instytucji.

Oto lista współorganizatorów IV Międzynarodowej, Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej z Zakresu Tegumentologii oraz towarzyszącej jej wystawy w Muzeum Okręgowym pt. „Oprawy gotyckie XIII – XVI wieku ze zbiorów toruńskich”:

Katedra Mediów Drukowanych i Cyfrowych w Instytucie Badań Informacji i Komunikacji UMK (inicjator i główny organizator cyklu konferencji oraz wystaw)

Wojewódzka Biblioteka Publiczna – Książnica Kopernikańska w Toruniu

Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu